CÍMLAP
|
TARTALOM, ELŐSZÓ |
Tartalom
Előszó
Isten szól hozzánk
Rajtam múlik
A pillanaton múlik
Az egyik út: Isten jelenlétében élni, mozogni
Az áldozatkészség és az igazság
Érezzük, hogy a társunk megbocsát
A szülők és a lelkiismeret
Készség a szeretetre és a szenvedésre
A szeretet új rendje
Új világot építünk
Schönstatt-szentély - Schönstatt-központ
Új várost, új világot építünk
Konkurencia Schönstattban
Az egyházról alkotott képünk
Példa Schönstatt történelméből
A mai korban
Az ingerküszöb
Nehézségek
Munkahely és otthon
Érdeklődünk egymás iránt
Szokásrend a kapcsolat biztosítására
Szerelem "kifelé a házasságból"
A természetes szeretet
A természetfölötti szeretet
Kapcsolatot építünk, kötődést hozunk létre
Családok hálója - élő kapcsolat
Kötődések jönnek létre
A háborús játék értelme
Életkor és vallásosság
A mai fiatal nemzedék
Előszó
A 2003/2004-es munkaévben továbbra is a Szűzanya szentélyéért és a házasságunkért, a gyermekeinkért akarunk dolgozni. Jelmondatunk: Otthonunkkal szentélyedért azt sugallja, hogy e munka fő területe az legyen, amire az "otthonunk" szó utal. Mint férjnek, feleségnek, mint házaspárnak életünk valamely időpontjában - konkrétan: most - valamit jelent nekünk ez a szó, s aztán változhat, bővülhet, gazdagodhat a jelentése. Talán kézenfekvő, hogy az otthonunkhoz kötődik a mindennapi életünk, - a leghétköznapibbtól a legünnepibbig.
A Tilmann Beller atya előadásai alapján összeállított szöveg segít nekünk abban, hogy .schönstatti szellemben. tudjunk foglalkozni a jelmondattal, annak sugallataival. Sok mindenben visszaigazolja majd saját helyes, szerves gondolkozásunkat. Mindazok számára, akik részt vettek 2003-ban Óbudaváron családnapokon, újra megelevenedhet egy és más, ami őket ott és akkor megérintette. A csendes, elmélyült olvasás folyamán, vagy éppen böngészés közben új felfedezésre is szert teszünk, ami használ személyes, házas- és/vagy családi életünknek.
Nem bébiétel, ami a következőkben elénk tárul, bár, aki már megfigyelt kisgyereket, ahogy egy-egy dolognál érdeklődéssel elidőzött, aztán újra meg újra visszatért hozzá, a kisgyereknek ezt a magatartását követendő példának állíthatja maga elé.