KÖSZÖNÖM Végül a VIASAT-nál leparkolok. Négy esküvő című valóságsó pörög. Az első: nagy tömeget mozgató és hatalmas pompát tükröző cigánylakodalom. A második: sokkal szerényebb. Egy amerikai katona és egy magyar leány házasságát mutatja be. Alig kezdődik el műsoruk, amikor félig ernyedt állapotból, hirtelen helyrebillentenek az elhangzó szók. A vőlegény, törve a magyart, olvassa az alábbiakat:
"Kö-szö-nöm az életnek,
hogy Téged meg-adott! Megborzadok a rajtam átfutó furcsa érzéstől: Hiszen ezek az én szavaim. Az 1970-es évek végén, a munkatársnőm kérésére, esküvői meghívóra írtam. Persze, ettől hosszabb formában. A későbbiekben több esküvői meghívón hirdette a szeretetet az 1980-as évek végéig. Akkor ugyanis megszüntették az üzemi nyomdát. Több mint harminc év múlva, több évtizedes házassági évfordulót ünneplő pár köszöntőjeként a Heves Megyei Hírlapban láttam újra, több ízben is, a versikémet. Persze már a szerző neve nélkül. A TV-ből hallani, azonban igazi meglepetésként ért. Szeretném tudni, hogyan jutott hozzájuk! Aligha a 2010-ben megjelent Ízek szikrái című verseskötetemből. Melynek 130. oldalán Jobb, hogy ember vagyok címen található. Átfut rajtam egy ötletet adó gondolat: Az ifjú pár nagy ünnepén kiejtett néhány szót, a szerző kötetében ajándékul kapni, talán, kedves emlék lehetne. De gyorsan észhez térek: Nem gondolok-e egy kicsit sokat magamról! A sztároknak, híres embereknek minden napos visszahallani szavaik, gondolataik tömegét. Örömöt, s némi gyógyító erőt, csak ily névtelen, kis embereknek okoz.
Én ezt is köszönöm!
|