
CÍMLAP
Becsey Zsuzsa
Tenyérnyi magocskák 7.
FÜLSZÖVEG
visszatekintve:
a 7 könyv talán csak egy utopisztikus álom, amiből ildomos felébredni. ha a
jelenek-múltak-jövők szövődményeinek áttűnéséből nézünk, talán valóság. hol
van az átjárás a megfogható és a visszatükröződő nézőpontok megközelítései
között.
de csak abból tudunk felébredni, amit alaposan végigjártunk. mégis, vannak
az álmok között is felébredések. ki- és visszalépések. előre és háttal
arcok. amelyek visszatérnek.
rossz és jó álom, sem mindig egyértelműen követhető. de hogy a valóság
hogyan és mikor tűnik át, az álomba, mikor csíphetjük fülön, amikor az úton
egyenesen tartunk, a lineáris tengelyen, vagy éppen ellenkezőleg, amikor az
utak összeérnek, és szabadon cikázunk a vonalak között az összefüggések
rendszerében.
az lenne szép, mire életem végéhez érnék, a szálak amiken visszamennék a 7
könyv lapjain, is fokozatosan halványulnának, míg végleg eltűnnének, és már
semmi sem lenne érvényes abból, ami ezen az ösvényen vezetett.
valami új világ kezdődne, ami még nem volt.