|
A liget fái közt
/Tóth
Árpád: A vén ligetben/
A
szél a bokrok alján reszket,
áll a lég, mint aki fél.
Kezemet kérlek, ne ereszd el,
hisz messze még a tél.
Szemed fagyos, üres, merev,
lágy felhő sután ereszkedik,
- mintha nem is lennél velem. -
Egy rigóhad előmerészkedik.
A fák finoman elfordulnak,
kérdeznélek, de nem lehet.
Vágy gázol a hangulatnak,
ez a nyár szomorú, beteg.
Megyek a parkban összetörten,
nyomomban fásult alkonyat,
a távoli harangszó érthetetlen,
a hangok fájón szorítanak.
Temetetlen szenvedélyek
a liget padján fetrengenek...
|