|
Béke, béke
karácsony éj...
Megszeppenve
állok a szobában.
Didergő lelkem valahogy magában
szorong, s a múlton mereng.
Nincs kacagás, gyermeksereg...
Már ők is felnőttek, messze járnak,
Fiaikkal örülnek a fának,
fénynek, pompának, csillogásnak,
az éteri dalolásnak...
Hová lettek azok a karácsonyok,
mikor tudtuk, - mennek a pásztorok,
titkot fejteni csillagfény után,
egy istállóban fellelni mostohán,
de glóriában a kisdedet,
ki gyermekként értünk született...
Megváltani bűneinket,
fel nem ismert vétkeinket.
Puha, vattás csend ül a házon,
a díszes fenyőfa minden álmom
visszahozza, rám aggatja,
gyertyák lángja fellobbantja.
És e fényben csillogásban
finom angyal-suttogás van:
Arany-út az égen át,
gyémántköves holdsugár
kíséri ki arra jár,
ki Jézusunk jöttére vár...
Ez az út a szeretet.
Nyújtsd társadnak kezedet!
Hunyt pillákon gyöngy a könny,
semmissé vált a közöny.
Éteri dal száll, megnyílt az ég,
béke, béke, Karácsony éj...
|