|
 |
Tánc
Viszel-e engem ebbe a táncba,
Repülsz-e velem égve és fázva?
Perdül a szoknya, libben az alja,
Cipőmnek sarka önzésből rakva.
Repülsz te velem, ameddig akarom!
Hej, dana-dom!
Leszel te párom ebben a bálban,
Vígan kezdjük és végezzük sárban,
Leszel te társam kínban és ágyban,
Ölben cipelsz, így teljesül vágyam!
Leszek a béklyód, amíg csak akarom!
Hej, dana-dom!
Leszel te szemem, és én csak nézek,
Te láss meg minden gonoszt és vétket,
Leszel te lábam, helyettem járod
Szürke világban kegyetlen táncot.
Úgy táncolj mindig, ahogyan akarom!
Hej, dana-dom!
Leszel te szolgám élve és halva,
A síron túl is csonttá szakadva,
Elvesztvén szolgám, megyek utánad,
Önzéstől telve megöl a bánat.
Hej, dana-dana-dana, hej, dana-dom!
|