
CÍMLAP
Finta Kata
Gyilkosság a második emeleten
BEVEZETŐ
Bevezető
Amint felépült a város belterületén az első összkomfortos épület,
visszaköltöztem ide a városszéli park lakótelepéről. Kellemes hely volt
az is, hiszen a házakat fák árnyékában építették. Szerettem a környezetet,
hiszen a munkahelyem egy buszmegállóra volt, annak a megközelítése sem volt
nehéz. A nagyszobában cserépkályha ontotta a meleget, s néhol olajkályhát
állítottak be. Azonban a második emeletre a fa, a szén, meg a kannás olaj
felhordása bizony megerőltető volt, ezért amikor a főnököm felajánlotta,
hogy cserével elfoglalhatok egy, akkor a legjobban felszerelt, összkomfortos
lakást, nem kérettem magam sokáig, átköltöztünk a városközpontba, amely azt
az előnyt is szolgálta, hogy mindenféle vásárlási lehetőség szinte karnyújtásra
megközelíthető.
Ezért visszakívánkoztam a tíz éve elhagyott környékre.
Már az előző helyre költözésünk idején a régi bútorokat, szőnyegeket
kicseréltem, sok mindent vásároltam, ezért nem került sokba az a
fölszerelés, amit az új helyen pótolni kellett.
Innen a munkahelyemet öt perc alatt elértem. Lányom ekkor már befejezte
tanulmányait és a helyi kórház röntgen-osztályán dolgozott, később
áthelyezéssel fölvették a főváros Idegsebészeti Tudományos Intézetébe, ahol
alapkiképzésére diplomát szerezhetett. Már néhány éve ebben a társasházban
laktunk, amikor ismét olyan esemény történt, ami alaposan felkorbácsolta a
városban lakó emberek életét, ráadásul, a közvetlen közelünkben.