
CÍMLAP
Kuti Béla
Életem és a csodák
TARTALOM, AJÁNLÁS
Tartalom
Ajánlás
Gyermekkorom
Elkezdtem dolgozni
Tanulóévek
Betegségem
Kőszeg - 1944
Emlékezetes munkáim
Nagyobb rendezvényeim
Az első saját üzletem
Hírös Hét, bál a Városházán
Társadalmi munkáim
A város első "maszek" divatáru üzlete
Méteráru
Befejezés
Függelék
Ajánlás
Olyan embereknek ajánlom ezt a könyvet, akiket magam is tisztelek és
becsülök. Előre is köszönöm, ha ebben a nehéz világban időt szentelnek
az elolvasására. De mielőtt belefognának, jól gondolják át a következő
kérdéseket.
Az a helyes életforma, ha valaki megvalósítja önmagát, pedig se
előképzettsége, se iskolai végzettsége nincs hozzá, csak a jó ötletei,
gondolatai, akarata és kitartása, és ezzel lehetősége adódik arra,
hogy többszörösét keresse az akkori fizetéseknek, amit családjára
költ?
Vagy pedig az a helyes életforma, ha valaki reggeltől estig otthon
meghúzza magát a felesége szoknyája mellett, nem tud segíteni a
családjának, és nem tesz semmit a közösségért?
Önök szerint melyik életforma a helyes? Az is igaz, hogy ha az első
utat választják, arra a magánéletük rámehet. Ezért lehet, hogy én nem
jól döntöttem. Mégis azt hiszem, hogy az elsőként leírt életforma
választása jó gondolat volt. Így legalább el tudok számolni a
Jóistennek a rám bízott feladatokkal.
Amikor a semmiből feltörekvő kisember az üzleti életben sikeres lesz,
az emberek érdekében végzett sokrétű munkája országosan elismert lesz,
ez idő alatt a magánélete kegyetlenné válik. Erről sohasem beszéltem
se a családom, se az ismerőseim körében, mert úgy éreztem, a
magánéletem az csak rám tartozik. A sikereimmel próbáltam enyhíteni
a fájdalmakat.
Bizonyára lesz, aki azt gondolja, amit olvas, az nem lehet igaz, ilyen
nincs. Nem is igénylem, hogy azonnal elhiggyék, pedig így történt, az
első perctől a mai napig. A könyvemben megírt történet: az én életem.
A mai napig vállalom és szeretem. Ha újra kellene kezdeni a
gyerekkoromat és a tanulókoromat, ugyanígy végigdolgoznám, ha a
körülmények megkívánnák. Ez az egykori kis ember hosszú élete folyamán
olyan dolgokat oldott meg olyan eseményeket szervezett, illetve olyan
dolgoknak volt sokszor elszenvedője, máskor büszke vezetője, amikhez
igen nagy erő és kitartás kellett. Honnan volt ez az erő? Kitől és
miért kaptam én ezen nagy segítséget? Úgy gondolom, hogy kedves
olvasóim a könyv végére érve megértik, tudni fogják a segítség igazi
eredetét.
Van egy szép mondás, valahol olvastam: "Az az ember nem élt hiába, aki
hagy maga mögött valamit!" Én ügy érzem, hagyok, és erre büszke is
vagyok!
Eljutottam abba az életkorba, amikor mindenkinek megbocsátok, még az
ellenségeimnek is, mert így nyugodt a lelkem. És mert az emberi lét
értelme nem a gyűlölködés, csakis a szeretet.
Kívánom mindenkinek, hogy szeressék egymást, higgyenek és merjék
vállalni önmagukat.
Az Isten kísérje minden léptüket!
Kecskemét, 2009. szeptember
Kuti Béla