
CÍMLAP
Isten áldásával...
TARTALOM, ELŐSZÓ
Tartalom
Gáncs Péter: Aratási hálaadás
Kis János: Érett gyümölcsök a kecskeméti evangélikus gyülekezetben - Huszonöt év eseményeinek háttere a lelkész naplójából
Kis János: Krónika 1988-2013
A gyülekezet presbitériumai 1992-től; jelenlegi munkatársak
Krett György: "Ti magatok is mint élő kövek épüljetek fel lelki házzá." (1Pt 2,5a)
Dr. Károlyfalvi József: Erős vár a mi gyülekezetünk!
Hulej Enikő: Gyermek- és ifjúsági munka
Ardayné Kincses Márta: Az idősek napközi otthona
Oroszné Tornyai Lilla: A Glória énekkar szolgálata
Lőrincz Csaba: Élénken élő emlékek
Hulej Enikő: Egy hatodéves lelkészjelölt naplójából
Gáncs Tamás: Emlékmontázs - hatodév "másként mentve"
Ponicsán Erzsébet: Hívásod van...
Dr. Magyarkuti Gyuláné Tóth Katalin: Amit kamatoztathatok...
Vladika Zsófia: Áldás szolgálatomra és házasságomra
Ittzés Ádám: A Kecskeméti Evangélikus Egyházközség történetének rövid összefoglalása a kezdetektől 1988-ig
Székely Gábor: Evangélikus épületek Kecskeméten
Sárkány Tibor: Az én templomom
Előszó
Október az aratási hálaadó istentiszteletek ideje. A kecskeméti templom
150. születésnapjára készült jubileumi kiadvány olyan, mint egy színpompás
aratási tál az oltáron. Ahogy a következő oldalakon örömmel olvashatjuk
és a fotók segítségével láthatjuk is: sok-sok hűséges magvető és
"gyülekezetkertész" áldozatos munkája nyomán bőséges a szüret, gazdag a
gyümölcstermés. Nemcsak hazánk egyik legszebb evangélikus templomáért
adhatunk hálát, hanem az élő kövekért is. Azokért, akik az épületnél is
fontosabbat építettek fel Kecskeméten: élő, szolgáló közösségeket Isten
dicsőségére és a hírös város javára.
A templom és gyülekezet vonzása, kisugárzása messze túlnő a város határain.
Kecskemét a Déli Evangélikus Egyházkerület egyik centruma, némi képzavarral
élve: "egyik szíve". Nemcsak azért, mert földrajzilag az egyházkerület
központi fekvésű gyülekezete, amelyik minden irányból könnyen elérhető.
Többről van szó: a gyülekezet sokszor megtapasztalt vendégszeretetéről,
a lelkészek remek szervezőkészségéről. Nem véletlenül választottuk
egyházkerületi közgyűlések, felügyelőiktatások és számos missziói
rendezvény színhelyéül. Kecskeméten mindig biztosra mehetünk, nincs
kockázat. Ha valami túlnő az evangélikus épületek kapacitásán, hála a
jó ökumenikus kapcsolatoknak, számíthatunk a testvéregyházak befogadó
szeretetére is.
Az utóbbi években a gyülekezet fontos szerepet vállalt a lelkészképzésben
is. Azok a szerencsés lelkészjelöltek - köztük Tamás fiam is -, akik
gyakorlati évüket itt tölthették, mind hálásan emlékeznek azokra a
hivatásukat erősítő élményekre, amit mentoruk, Kis János lelkésztestvérem
mellett a kecskeméti gyülekezetben kaptak.
Istennek adunk hálát, hogy - egy részben bizony elég viharos - másfél
évszázadon keresztül megőrizte ezt a gyönyörű templomot, amin nem látszik
az idő múlása, hiszen a gyülekezet csodálatosan tartja karban az atyai
házat.
Köszönjük az egyház Urának hűséges, megtartó szeretetét és az őt szolgáló
élő kövek munkáját bemutató kötetet. Hálás és örvendező szívvel lapozhatjuk
végig ezt a könyvet, ami a sokszínű aratási tál zamatos gyümölcseivel
kínálja meg az Olvasót.
A növekedést adó Isten áldja meg a jövőben is a kecskeméti gyülekezet
gyümölcstermő életét és szolgálatát!
2013. október
Gáncs Péter
püspök