
CÍMLAP
Végh Gyöngyi
Énségem szeletei
TARTALOM, ELŐSZÓ
Tartalom
Előszó????? (Élőszó!!!)
Egy évnyitó története
Reflexiók a Fullon olvasottakra
A kis Kukalakó
Törvényszerű?
A sors iróniája
Újabb blog: a másságról
Álomvilág a Mátra valóságában
Előszó
Előszó????? (Élőszó!!!)
Kukucs... Van itt valaki? Nincs??? Azokat az olvasókat keresem, akik
kíváncsiak a történetemre. Ó, szóval arra igen? Akkor miért is nincs itt
senki? Csak mert többek között felbiggyesztettem oda felülre ezt az unalmas
címet is, hogy "előszó"? Igen? És azt már ugye nem tetszett észrevenni a
kedves olvasóimnak, hogy milyen írásjel van a végén? Nem is említve a
továbbiakat. Nos, ettől még nyugodtan el lehet olvasni az itt írtakat, mert
megsúgom (de csak Önöknek, másnak erről egy szót sem!), magam sem tudom,
egészen pontosan mit is illik egy előszóba írni. Puff neki!!! Erre nem
számítottak, ugye?
Tehát most, hogy így megkönnyebbültünk, Önök is, én is, és titkos
szövetségre léptünk, ugorhatunk is tovább, kár ezt ragozni.
Vizuális típus vagyok, látom magam előtt a tétova, tanácstalan arcokat,
miről szólhat vajon ez a könyv? Röviden: rólam. "Na és? Kicsoda ön, mitől
érdekes?" - hallom az értetlenkedő kérdésüket. Semmitől. Az Önök
szempontjából nézve nem is én vagyok az érdekes, inkább a történetem lehet
az. Úgy gondolom, lehet - akár a kedves olvasóim között is - olyan, akinek
segítséget nyújthat ez a kis önvallomás, hogy elinduljon a változások
útján.
Itt térnék ki a címben található zárójeles megjegyzésre. Hogy mitől
"élőszó"? Attól, hogy én mondom el, aki még bőven az élők sorában van
(remélem, maradok is jó ideig, sok a dolgom még itt.)
Visszatérve a változásokra, amik - ugye ebben egyetértünk - felismerésekből
indulnak ki - már ha arról a változásról van szó, amiket saját magunk
okozunk saját magunknak. Ezt jól megmondtam... Tehát saját magunk idézünk
elő saját magunkban, szándékosan. Na jó, ez már ennél jobb nem lesz...
Nem kell megijedni, csak néha fáj, de ez a kis fájdalom szükséges, és ma
már tudom, megéri. Jó, jó értem. Én magam is nehezen viselem a fájdalmakat
- legyen az fizikai vagy lelki. Mi több: nagyon nehezen. Ilyenkor mindig
magam elé képzelem, hogy hamarosan viszont annál jobb lesz. Ez segít, és
általában be is jön. Amikor meg nem... Hát istenem! Az is benne van a
pakliban. Nem sikerülhet mindig minden úgy, ahogy mi azt előre megírjuk
magunknak. Nem igaz?
Így a harmincadik évem végén ide is eljutottam, hogy ezt is beláttam. Még
nem minden esetben sikerül ehhez tartanom magam, de egyre többször eszembe
jut a megfelelő pillanatban, és felhagyok a görcsös küzdelemmel. És tudják
mit? Sokkal jobban érzem magam ettől, szabadabban, hogy nem vagyok
mindenható, de már tudom, hogy nem is kell annak lennem. És még valami:
azóta több dolog sikerül. Nem mindig pont azok, amiket előre eltervezek,
de ha az nem is, van helyette mindig valami más, ami viszont igen, és ez
nagyon jó érzés.
Nem csigázom tovább a türelmüket, belevágok a közepébe. Ám ha már elkezdtük
ezt a beszélgetős stílust, folytassuk is így. Szeretek beszélgetni,
szeretem odaképzelni az olvasóimat a másik oldalra, és nem csak úgy
beszélni bele az éterbe, hanem ehhez partnert találni. És tudom, hogy
Önök jó partnerek lesznek ebben.