Tétel adatlapja
VisszaCÍMLAP

Vnuk Milošné Piroska - Vnuk Katalin -Vnuk, Miloš

Cseh ételek

A Vnuk család konyhája

TARTALOM, FÜLSZÖVEG


Tartalom


BEVEZETŐ

LEVESEK
Zöldséglevesek
Húslevesek
Egyéb levesek
Levesbetétek

HÚSÉTELEK
Marhahúsételek
Sertéshúsételek
Baromfiételek
Halételek
Vadhúsok

KÖRETEK
Tésztaköretek
Zöldségköretek
Saláták

HÚS NÉLKÜLI ÉTELEK
Tésztaételek
Zöldséges ételek

VENDÉGVÁRÓ GYORS VACSORÁK
Lángosok
Tésztafélék
Egyéb gyors ételek
Pástétomok, szendvicskrémek
Sörkorcsolyák

DESSZERTEK
Sütemények
Lepények és kalácsok
Torták
Kuglófok
Egyéb édességek

ÜNNEPI ÉTELEK
Főételek
Ünnepi sütemények

ITALOK
Házi italok
Becherovka koktélok
Sörkoktélok

UTÓSZÓ HELYETT

...ÉS A RÁADÁS
Kis cseh sörtörténet

RECEPTMUTATÓ


Fülszöveg

A méltán híres cseh sörök mellett a cseh szakácsművészet műhelytitkaiba avatja be az ínyenceket a Bohemia Kiskönyvtár régi-új szakácskönyve, mely az első kiadás (Korma Kiadó, 2002) sikere után jelentősen felújítva, kibővítve kínálja a hagyományos cseh ételek receptjeit Vnuk Milošné Piroska és családja konyhájából, illetve kisebb részben a Bohemia Baráti Kör folyóiratának receptrovatából.

Az örvendetesen élénk idegenforgalomnak és a Magyarországon gombamód szaporodó, cseh ételeket is kínáló vendéglőknek, sörfesztiváloknak köszönhetően itthon is megkóstolhatjuk a legnépszerűbb fogásokat. Annál azonban nincs jobb érzés, ha magunk tapasztaljuk, hogy nemcsak "csehül állni" lehet, hanem csehül főzni is. Különösebb cseh nyelvtudás nélkül is remek cseh ízeket varázsolhatunk az asztalra a sörkorcsolyáktól kezdve a kiváló leveseken, a jól megtermett csülkökön és knédliféléken keresztül a mennyei kuglófokig.

Reményeink szerint, aki egyszer kézbe veszi e könyvecskét, addig le sem teszi, míg végig nem próbálja a sok finomságot. Ehhez Gyulai Líviusz humoros illusztrációi adhatnak még nagyobb kedvet. A kitűnő bohém sörökhöz jó cseh ételek dukálnak, tehát ne habozzunk, lássunk hozzá elkészítésükhöz, és a siker, a jó hangulat nem marad el.

Bohemia Baráti Kör
×