Tétel adatlapja
VisszaCÍMLAP

A Globus Nyomdai Műintézet Rt. pusztulása 1945 jan. 2-án, újjáépülése 1945 I. 21-től 1948 III. 28-ig terjedő idő alatt

ELŐSZÓ


A centenáris Budapesti Nemzetközi Vásáron kiállítottuk termelvényeinket, amelyek minőség szempontjából a legkényesebb igényeket is kielégítik.

Rendkívüli nehézségeket kellett leküzdenünk a felszabadulás után, amíg eljutottunk odáig, hogy a minőségi termelés tekintetében egyenrangú félként állhattunk a többi budapesti nagynyomda mellé. Ezt a küzdelmet igyekeztünk e kis füzetben röviden vázolni, hogy kellőképen értékelhesse mindenki azon rendkívüli tevékenységet, amelyet a vállalat munkavállalói az újjáépítés terén kifejtettek. Mert a mi újjáépítésünk valóban új gépek építése volt. Amíg más nyomdavállalatok - egy-két kivételtől eltekintve - gépi berendezésükben csak jelentéktelen kárt szenvedtek és ezeknek újjáépítése a sérült, vagy törött alkatrészek pótlásában és a gépeknek a törmeléktől való megtisztításában jelentkezett, addig a mi munkavállalóinknak a 48 órás tűzben kiégett és teljesen roncsokká vált gépekből kellett a szó szoros értelmében új gépeket építeniök. Ha valaki i. t. olvasóink közül fogalmat akar magának alkotni, hogy milyen újjáépítést végeztek munkavállalóink, készséggel mutatjuk be azokat a roncsokat, amelyeket még nem állítottunk helyre, hogy a már helyreállított gépekkel való összehasonlítás útján megállapíthassa az újjáépítés szó igazi jelentőségét.


×