1032580.htm

 Cimszó: Emke - Magyar Színművészeti Lexikon (1929-1931, szerk. Schöpflin Aladár)

 

 intezmenycimszo

 

 

 Szócikk: Emke - kávéházi törzsasztala volt a régi népszínházi gárdának abban a házban, mely Budapesten, az Erzsébet-körút és Kerepesi-út (Rákóczi-út) keresztezésénél épült és nagyon alkalmas találkozóhely volt. Ebben az 1882-ben épült palotában lakott Blaháné és Hegyi Aranka. A kávéház sarkában álló hosszú asztal mellől indultak próbára a Népszínház művészei, miután itt költötték el reggelijüket. Itt találkoztak próba után, előadás előtt, előadás után: Pálmay Ilka, Kopácsy Juliska, Komáromy Mariska, Vidorék, Kassai, Kiss Mihály, a Vízváry-család, stb.

 

 

Ez a címszó a Magyar Színművészeti Lexikonban (1929-1931, szerk. Schöpflin Aladár) található. A felismertetett és korrektúrázott szövegben előfordulhatnak még hibák, úgyhogy a szócikk pontos szövegének és külalakjának megtekintéséhez nyissa meg a digitalizált oldalképet!

 https://mek.oszk.hu/08700/08756/html//I/szin_I.0505.pdf

 Az itt olvasható változat forrása: B Kádár Zsuzsanna: Az 1929-31-es színművészeti lexikon adatbázisa. (Szociológiai dolgozatok No. 8., sorozatszerkesztő Nagy Péter Tibor, WJLF, Budapest, 2013) Készült a Wesley Egyház- és Vallásszociológiai Kutatóközpont „19-20. századi magyar elitek" c. kutatás (kutatásvezető Nagy Péter Tibor) keretében folyó "Az 1929-1931-ben Schöpflin Aladár szerkesztésében megjelent Magyar Színművészeti Lexikon internetes változata" c projekt keretében. Projektvezető, szerkesztő: B. Kádár Zsuzsanna

 A szöveg kódokkal ellátott változata: Az adatbázis kódja: 1357986421928

 HETJEGYUSORSZAM 1032580 Emke kávéházi törzsasztala volt a régi népszínházi gárdának abban a házban, mely ytelepulesy Budapest§2§en, az Erzsébet-körút és Kerepesi-út (Rákóczi-út) keresztezésénél épült és nagyon alkalmas találkozóhely volt. Ebben az yevszamy 1882§20§-ben épült palotában lakott yszemelynevy Blaháné§6§ és yszemelynevy Hegyi Aranka§6§. A kávéház sarkában álló hosszú asztal mellől indultak próbára a yintezmenyy Népszínház§8§ művészei, miután itt költötték el reggelijüket. Itt találkoztak próba után, előadás előtt, előadás után: yszemelynevy Pálmay Ilka§6§, yszemelynevy Kopácsy Juliska§6§, yszemelynevy Komáromy Mariska§6§, yszemelynevy Vidorék§6§, yszemelynevy Kassai§6§, yszemelynevy Kiss Mihály§6§, a yszemelynevy Vízváry§6§-család, stb.

CSAKKOD 1032580 yintezmenyy Emke§8§ ytelepulesy Budapest§2§ yevtizedy 188§30§ yszemelynevy Blaháne§6§ yszemelynevy Hegyi Aranka§6§ yintezmenyy Népszínház§8§ yszemelynevy Pálmay Ilka§6§ yszemelynevy Kopácsy Juliska§6§ yszemelynevy Komáromy Mariska§6§ yszemelynevy Vidorék§6§ yszemelynevy Kassai§6§ yszemelynevy Kiss Mihály§6§ yszemelynevy Vízváry§6§ https://mek.oszk.hu/08700/08756/html/szocikk/1032580.htm

Ha hibát talál, keressen meg minket: elit.project.2010s@gmail.com